Rehabilitačná klinika a vzdelávacie centrum pre fyzioterapeutov v Košiciach

+421 948 697 379 | +421 917 536 152 

Rehabilitácia detí

„Rodičovstvo je najťažšia práca na zemi, pretože nesieš zodpovednosť za fyzický, emocionálny a duševný vývoj iného človeka.“

☝️Najskôr sa prosím objednajte na Vstupné vyšetrenie.

Kojenec

Prídite na preventívnu kineziologickú prehliadku vášho bábätka. Kojenecký vek je veľmi dynamický a telo malého pacienta veľmi dobre reaguje na rehabilitáciu. V tomto veku vieme ešte niektoré diagnózy úplne vyliečiť a tak pripraviť vášho potomka na život bez zdravotných obmedzení. Platí teda, čím skôr začnete tým lepšie. Pre kojencov (0-1 rok) ponúkame overené metódy pre liečbu bábätiek Vojtovu metódu – viac tu a Čápovej metódu - viac tu.

Predškolský a školský vek

Má podľa Vás vaše dieťa ploché nohy, vybočené päty, zlé držanie tela, špičkovanie? Niečo sa Vám nezdá?

Príďte sa k nám ukázať! Vaše dieťa vyšetríme, prezrieme a navrhneme vhodné riešenie. Detskou rehabilitáciou viete svojmu potomkovi pomôcť k zdravej dospelosti. Mnohé problémy, keď sa včas podchytia vieme zastaviť alebo aspoň zlepšiť. Napomôžeme spolu s vami k zdravému fyzickému rozvoju jeho tela.

Obdobie adolescencie

Pre toto obdobie v živote dieťaťa sú charakteristické náhle zmeny v raste, v hladine hormónov. Taktiež zmeny návykov, životného štýlu, koníčkov prispievajú k fyziologickým zmenám, ktoré sú často poznačené svalovou nerovnováhou, začínajúcimi bolesťami. Ak sa tento vývoj nezmení, riskujete, že vaše dieťa bude mať v neskoršom veku vážnejšie diagnózy pohybového aparátu. Objednajte svojho teenagera už dnes, pomôžeme Vám!

Športujúce dieťa

Máte doma malého športovca? Dieťa, ktoré podáva náročné športové výkony viackrát v týždni? Malo dieťa úraz?

Potom sa zastavte! Mnohé športy zaťažujú detské telo jednostranne, vytvárajú svalovú nerovnováhu, ktorú treba kompenzovať. Športujúce deti, potrebujú vhodne nastaviť strečing, kompenzačné cvičenia, relaxáciu svalov. Pomôžeme vám vaše dieťa udržať v zdraví pri jeho milovanom športe. Pre dieťa, ktoré športuje by mala byť fyzioterapia súčasťou jeho športovej prípravy.

Máte otázky alebo sa chcete objednať telefonicky? Volajte

Máte pocit, že vaše dieťa má ploché nohy, vytáča členky alebo má iné problémy?
Pozrite si našu službu Komplexná diagnostika chodidla a rovnováhy prístrojmi Podoskop a FreeMed